Bu ülkede daha uygun fiyatlı evlerin inşa edilebilmesi için tek bir yol var ve eğer yerel yönetimler gibi belediyeye bunları inşa etmek için gerekli kaynaklar verilirse.

Brexit dönemine girdiğimizde, İngiltere çok daha vizyoner olmalı ve ulusal varlıklar haline gelen evler inşa etmelidir. Özel geliştiriciler, uygun fiyatlı evlerin minimum seviyesini oluşturur; asıl odak noktası lüks gelişmelerden elde edilen kazançlardır. Sadece kamu kurumları konut modellerinde öncülük edince, konut krizimizi çözmeye başlayan konut türlerini göreceğiz.

Yerel alanımızda, mevcut kısıtlayıcı sistem dahilinde bile, özellikle kullanışlı demiryolu arazileri üzerinde uygun fiyatlı evler inşa etmek mümkün olduğunu gösterdik. 2012'de Zeminde Sıvılaşma Royal Mint Caddesi'ndeki Ağ Demiryoluna ait arazinin geliştirilmesi konusunda müzakerelerde bulundum. Londra'nın tamamında kullanılmış demiryolu arazilerinin önemli cepleri var ve diğer demiryolu köylerinin potansiyelini görebiliyorum.

Ancak konseyler bu krizin tek başına üstesinden gelemezler. Londra Doğu Yakası'nda demiryolu arazilerindeki başarıyı takiben, ulusal bir demiryolu arazi konut şirketinin konsey evleri inşa etmesini, topluluk arazileri yoluyla evler geliştirmesini, daha özel olarak kiralanmış sektör konutları ve satılık daha fazla ev inşa etmesini görmek isterim.