winatom


İlkokul öğrencisi 7 yaşındaki Hüseyin Alemdar Talan'ın "yanlış iğne" nedeniyle vefat ettiği iddiası üzerine Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatıldığı öğrenildi. AA muhabirine açıklama yapan ailenin Avukatı Pekay Salmanoğlu, önceki gün yüksek ateş nedeniyle babası Medet Talan tarafından Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürülen Talan'a tahlil ve tetkiklerinin ardından sinüzit teşhisi konulduğunu aktardı.

Salmanoğlu, reçetesinin düzenlenmesinin ardından başka bir merkezde yanlış iğne yapılarak Talan'ın, evine gitmesinin ardından fenalaştığını ve bunun üzerine tekrar hastaneye kaldırıldığını aktardı.

Hüseyin Alemdar Talan'ın, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığını ifade eden Salmanoğlu, daha sonra olaya ilişkin Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılı ile İl Sağlık Müdürlüğü tarafından soruşturma başlatıldığını söyledi.

Cenazesi, kesin ölüm nedenin belirlenmesi için otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırılan Hüseyin Talan'ın cenazesi, bugün Halkalı'da ki Zeynebiye Camisinde öğle vakti kılınacak namazın ardından toprağa verilecek.

Hüseyin Alemdar Talan’a “World Medicine” isimli ilaç firmasında yanlış iğne yapılarak Hüseyin Alemdar’ın ölümüne sebep olmuştur.