Samsung’un merakla beklenen akıllı telefonu Samsung Galaxy S4 sonunda New York Times Square’deki etkinlikle görücüye sunuldu. Özellik bakımından diğer akıllı telefonlara göre bir üst seviye konumunda olan Galaxy S4, donanımsal özellikler bir yana tasarım açısından da önemli değişiklikler içeriyor.


5 inç 411 PPI Full HD ekranıyla piyasaya çıkan Galaxy S4, dört çekirdekli 1.9 GHz işlemcisi, 13 mPixel kamerası ve 2 GB sistem belleği ile dikkatleri üzerine çekiyor. Galaxy S4‘te Sıper AMOLED ekran kullanılması cihazı bir adım öne geçmesine izin veriyor ve yüzde 25 daha az enerji tüketerek enerji tasarrufunu had safhaya çıkarıyor.


Galaxy S4, tasarımında bir önceki model Galaxy S3′e göre daha keskin hatlara sahip. S3′teki yuvarlak hatlar yeni versiyonda daha köşeli bir tasarıma sahip. 130 gram ağırlağa sahip olan Galaxy S4 7.9 mm kalınlığa sahip.

winatom

Galaxy S4‘te kamera özellikleri oldukça öne çıkıyor. Yeni Galaxy S4′te bulunan iki kamera ile aynı anda çekim yapılırken çekilen fotoğraflara seste eklenebiliyor. Çoklu çekim özelliği ile, ardışık fotoğraflar çekilerek istenmeyen fotoğrafları silebilirsiniz.


Diğer bir ilgi çeken özellik ise S Translator çeviri sistemi. Eş zamanlı sesli çeviri yapılmasını sağlayan bu özellik ile yurtdışındaki insanlarla iletişim kurulurken anlaşma sorununun önüne geçilmesi amamçlanıyor. Şimdilik, çeviri özelliği sadece dokuz dil destekliyor.

winatom
Çoktandır konuşulan gözlerle kontrol özelliği Smart Scroll ve Smart Pause Galaxy S4‘te yerini aldı. Smart Pause özelliği ile, Galaxy S4 ile video izlerken kullanıcı telefon ekranına bakmazsa video otomatik olarak duruyor ve tekrar ekrana bakınca video devam ediyor. Smart Scroll ile de, internette gezerken ya da e-postalarınızı okurken yüz hareketlerine göre sayfayı aşağı yukarı ilerletebilirsiniz. Samsung Galaxy S4, Note II ile bazı ortak özelliklere sahip. Air View, S Pen’in ekrana dokunmasına gerek kalmadan kullanılması özelliği Samsung Galaxy S4‘te de bulunuyor.


Samsung Galaxy S4 özellikleri


-5 inçlik Full HD Super AMOLED ekran
-Dört çekirdekli 1.9 Ghz işlemci
-Android 4.2 işletim sistemi
-13 megapiksel kamera
-2 GB ram
-130 gram ağırlık ve 7.9 mm kalınlık
-4G LTE
-16 GB, 32 GB ve 64 GB hafıza seçenekleri
-9 dil destekli S Translator
-Smart Scroll ve Smart Pause
-Sesli fotoğraf özelliği
-Adapt display
-Story album
-Home Sync
-S Voice Drive
Koray