Kanada liseleri sunduğu yüksek eğitim kalitesi ve Kanada lise fiyatlarının ne kadar ekonomik olduğunu düşündüğümüzde tercih etmek için sebeplerin arttığını kolaylıkla görebiliriz.

Özellikle Kanada devlet liselerine giriş sınavının olMAMAsı ve Türkiye'deki özel liselere yakın ücretlerle eğitim imkanı sunması tercih edilmesi noktasındaki en önemli avantajdır.

Neden Kanada Liseleri
Birleşmiş Milletler tarafından dünya’nın en yaşanabilir ve güvenli ülkeleri arasında gösterilen Kanada, saygın eğitim programlarını öğrencilerine sunmaktadır. Aynı zamanda sınavsız öğrenci kabul ediyor olmasıda bir başka tercih nedenidir.

Son yıllarda artan döviz kurlarından dolayı Kanada Dolarının kur avantajından dolayı ekonomik eğitim imkanları sunmaktadır. Eğitim süresi ve sonrasında öğrencilere sınavsız üniversite giriş hakkı tanınması en büyük avantajlar arasında yer almaktadır. Kanada’da lise eğitimi alan öğrencilerin saygın üniversitelere kabul oranları çok daha yüksektir.

Kanada Lise Ücretleri Ne Kadar ?
Kanada lise ücretlerini etkileyen faktörlerden biriside eğitim alacağınız şehir ve okul türüdür. 8000 CAD’dan başlayan fiyatlarla öğrencilerin Kanada’da lise eğitimi alması mümkündür.
Kaynak: kanadaliseleri.com