winatom

Kalem üretimi ve kullanımının elit bir konuma yükselmesi çok uzun zaman önce gerçekleşmedi. 20. Yüzyılın sonlarında gerçekleşen, kalemlere bir karakter ve klas katılması işi, günümüzde değerlenerek devam ediyor. Geçmişten beri kalem üreten firmalar, kendi markalarına has kalemleri kalem severler ile buluşturuyor. Ülkemizde yeni yeni başlayan iyi kalem merakı neticesinde Lamy kalem modelleri gibi Avrupa menşeli modellere olan ilgi her gün biraz daha artıyor.

Avrupa’da onlarca yıldır süren kalem koleksiyonculuğu, ülkemizde kendine yeni yeni yer bulmaya başladı. Montblanc, Cross gibi firmaların ürünlerinin yanında Lamy de bu koleksiyonerlerin aradığı modelleri üretiyor. Yurtiçinden Avrupa’ya yapılan bu talebi gören yerli firmalar da, ithalatçı konuma geçerek bu firmaların distribütörlüğünü almak için uğraşıyor.

Kalem Üretmek Teknoloji ve Tasarım İşidir

Senelerden beri kalem üreten firmaların bu konuda oluşturduğu kültür, bu kültüre uygun müşterileri de kendine çekiyor. Her firmanın modellerini beğenenlerin yanında, sadfece bir firmanın modellerini seven insanlar da yok değil.

1930 yılında Joseph Lamy tarafından kurulmuş Lamy kalem, hem dolma hem de tükenmez kalem üretimi ve tasarımı konusunda tüm dünyaca bilinen bir marka. Marka ürünlerinde zarafet ve işlevselliği ön plana çıkararak hem şık bir görüntü hem de akıcı bir yazım sağlamaya çalışır. Alman teknolojisi ile üretilen kalemleri dayanıklı ve ergonnomiktir. Hemen her boyuttaki el için hazırlanır ve kullanan herkesi mutlu etmeye çalışır.

Firmanın Lamy Econ, Lamy Noto, Lamy Scala, Lamy Scribble, Lamy Spirit, Lamy Studio, Lamy Screen gibi tükenmez kalem modellerinin yanı sıra Lamy Pur, Lamy ST gibi dolma kalem modellerini yurtiçinden temin etmek artık mümkün. Günlük kullanıma son derece uygun olan bu modeller, Barker’s Pen Shop güvencesiyle kullanıcılarla buluşuyor.

Yurtiçinde satış yapan kırtasiye firmaları arasında, hemen her ünlü modelin dağıtımı yapan sayılı firmalardan olan Barker’s Pen Shop, Lamy kalem modellerini de piyasanın çok altında fiyatlara satıyor. Beğendiğiniz modeli bulmak için firmanın kolay arayüzlü internet sitesine girebilir, modeller arasından tercihinizi yapabilirsiniz.