Flood internet aleminde farklı anlamlara gelmektedir. Genel olarak:


Bir webmaster gözündeki anlamıyla flood:Kısa zamanda fazla sayıda bağlantı kurarak siteye zarar verme anlamını taşır.

Chat ve Irc ortamındaki anlamıyla flood:Aynı mesajı tekrar tekrar veya boş mesajları sık sık göndererek sohbet ortamının bozulması olarak tanımlanabilir.

Flood İngilizce bir kelimedir. Forumdaki anlamıyla flood:Bir konuda(topicte) sürekli alt alta mesaj atmaya genel olarak flood denir. Biraz daha açarsak konu içerisinde alt alta 2 veya daha fazla mesaj atmanıza flood denir.


Flood Yapmak Yerine Yapabilecekleriniz ve Flood Olarak Değerlendirilmeyecek Durumlar

● Mesajınızı eksik veya yanlış yazdığınızı düşünebilirsiniz. Yeni bir mesaj atmak yerine winatom butonundan eski mesajınızı düzeltmelisiniz. Eğer eski mesajınızın üzerinden belli bir süre geçmiş ve o mesajla ilgili çeşitli yorumlar aldıysanız o zaman yeni mesaj gönderebilirsiniz.Mesajlarınıza ani tepkiler beklememelisiniz. Bir mesaj attıktan sonra konuyla ilgili cevap/yorum gelmesi kullanıcıların o konuya girmesi ve hakkında belirtecek fikirlerinin olmasını gerektirir. Eğer ilgi çekebilecek bir konu ise zaten ya konunun devamı sağlanacak ya da konu hakkında yorumlar gelecektir.

● İçeriği çok fazla olan (Resimli, uzunluğu nedeniyle tek mesaja sığmayan ya da görünüş açısından tek mesaj yerine birden fazla mesaj ile gönderilmesi gereken) mesajları birden fazla mesaj ile gönderebilirsiniz.

Flood Neden Yasaktır?

Forumun alanlarında görüntü kirliliğine yol açtığı ve gerek olmadığı halde yer kaplaması sebebiyle yasaktır.


NOT: Konulara alt alta mesaj atmayınız, bu konuda sadece 1 kez uyarılırsınız. "Flood'u abartan kişiler uyarılmaksızın forumdan uzaklaştırılacaktır"
Ce7HuN
Winatom Forum Kuralları Dahilinde Herkese İyi Forumlar