winatom


Hamas lideri Halid Meşal Kuteybe Meydanını dolduran binlerce Filistinlilere seslendi. Meşal, Bu zafer sadece Hamas'ın değil tüm direnişe destek veren bütün Filistinlilerindir dedi.

MEŞAL'DEN BİRLİK MESAJI

Filistin bizim toprağımızdır, yurdumuzdur bundan asla ödün vermeyeceğiz diyen Meşal, Filistin bizim toprağımız, işgali tanımıyoruz. İşgale boyun eğmeyeceğiz. Savaşan Filistinlilere şükran borçluyuz. Bütün Filistin'in özgürleşmesi farzdır' dedi. Siyonist rejim sadece bizim değil bütün dünyaya için büyük bir tehlikedir diyen Meşal Siyonist proje ırkçı ve yayılmacı bir projedir insanlığın düşmanıdır' dedi. Direnişte bir çatı altında toplanmalıyız diyen Meşal, Filistin'in bundan başka bir alternatifi yoktur. Talebimiz adil şartlar altında Filistin'de bir seçim yapılmasıdır dedi.

Halid Meşal'in konuşmasından satır başları:
Gazze'ye gelmekle Allah bana canımı tekrar hediye etti. Yanımdaki değerli dostlarım sizleri ziyaret için yarış içindeydi. Biz geldik, gelmeyenlerin selamlarını getirdik. Diyasporadaki tüm kardeşlerimizin, Hamas'ın evlatlarının selamlarını getirdim.
Gazze halkı, Allah şahittir ki duygularım öyle köpürüyorki, Gazze sınırları içinde olmak, bu kutsal topraklara ayak basar basmaz başka bir dünyaya geçmiş gibi oldum. Gözyaşlarımı tutamadım.
Gazze'ye adım atar atmaz şehitler geldi gözümün önüne. Bütün liderlerimizi Allah Rahmet eylesin. Ahmet Caberi, bu senin düğünündür aslında.
Bütün şehitler kanları ile suladı Gazze topraklarını. Gazze sizin gücünüzle kahramanlıklarınızla kurtuluşu elde etti. Kassam'ın bütün şehitleri, Fetih Cephesinin şehitleri, bütün Filistinlilerinin önünde saygıyla eğiliyorum.
Esirlerimizi de unutmuyoruz. Direnişçiler, sizleri unutmuyruz. Bir kısmınızı yakında serbest bırakacaklardır. Esirlere de sesleniyorum, sakin olun, döneceksiniz.
Böyle günlerde insan evvela Allah'a şükreder. Allah'a şükrederiz, onun verdiği güç sayesinde biz bu noktadayız. Allah'ın kendisidir bize zaferi sağlayan, yardım eden. Hamd olsun her türlü güzelliği yağdıran. Hareket noktamıza ve bugünkü noktaya gelişimizde mütevazı kişiliğimizden hiç vazgeçmedik. Allah'ın sayesinde ve halkın sayesinde.
Ben ve siz, Allah bize emretmişti sabırlı olmamızı.
25. yılda 'Kor ateş' adı verdiğimiz savaş zaferi ile sonuçlandı.
Filistin bizim toprağımızdır, bundan asla ödün vermeyiz. Bir karış toprak için müzakere etmeyiz.
Filistin eskiden olduğu gibi Arap ve İslam olarak kalacaktır. Filistin bizimdir, başkasının değildir.
Mademki Filistin bizimdir, asla işgalci İsrail'in meşruluğunu tanımayacağız. İsrail'in meşruluğu yoktur. Ne kadar sürerse sürsün, Filistin bizimdir, siyonistlerin değildir. İsrail'i tanımıyoruz.
Filistin'in kurtuluşu her Filistinli için haktır, görevdir.
Arap siyasetçiler Gazze'den ders alsın. İsmail Haniye ile birlikte Gazze'de, Batı Şeria'da tüm askeri kanada borçluyuz her şeyimizi. Askeri kanat olmasa siyasetçiler de olmazdı.
Tel Aviv'e kadar ulaştı sizin füzeleriniz. Sizinle gurur duyuyorum.
Cihat ve direniş tek yoldur. Vazgeçmeyiz. Başka seçenek olmadığını kanıtladı bunlar. Sanal değildir direniş elimizdedir. Gözle görülür, somuttur. Gönlümüzdedir. Halkıyladır, düşmanlarına ateş püsküren direniş buradadır işte.
Filistin'deki direnişçilerin sizin paranıza, silahınıza ihtiyacı var.
Direniş araçtır, amaç değildir. Dünyaya sesleniyorum, dünya içinde kan olmayan bir yol bulursa, siyonist işgali yıkacak bir yol bulursa, biz onlara "hoş geldiniz" deriz. Ama 60 yıl geçti bir şey yapmadınız. Direnişe başladık bize kızmayın.
Biz onlarla Yahudi oldukları için savaşmıyoruz, siyonistlerle savaşıyoruz.
Toprağımız işgale kalkışan herkesle savaşacağız. Bize düşmanlık edene düşmanlık ederiz.
Siyonist proje, ırkçı, yayılmacı bir projedir. Arap ve İslam ümmetinin, insanlığın düşmanıdır.
Kudüs bizim sonsuz başkentimizdir. Hristiyanlar olsun Müslümanlar olsun tüm kutsalları için Kudüs, İsrail'in hakkı yoktur.
Hiçbir Filistinli bir zerre toprağından vazgeçmez.
Filistin halkı toprağını bırakıp da başka bir Arap toprağına gitme niyetinde değildir. Ürdün'e Lübnan'a, Değerli Mısırlı kardeşlerime sesleniyorum; İsrail Gazze'yi nasıl yerle bir etti 2008'de, 2009'da gördünüz. Mısır basınına sesleniyorum, Allah'tan korkun, Filistin'in yanında yer alın. Sina için bizi suçlamayın.
Birlik: 1948 Filistin toprakları. Hiçbir parçası diğer bir parçadan uzakta yaşayamaz. Gazze Batı Şeria'dan uzak yaşıyor diyen hayal kuruyordur. Öyle değil mi? Asla vazgeçilmez. Gazze ile Batı Şeria birbirine bağlıdır, bağımsız değildir. Diğer tüm bölgeler gibi. Hepsi tek parçadır. Tüm Filistin toprakları birdir.
Filistin halkının bütünlüğü birliği önemlidir. İçeride dışarıda Filistin halkı tektir, birdir. 1948 yurtalrında. İslamı ile Hristiyanı ile bütün fraksiyonları, örgütleri, kutsal şahsiyetleri ile bu büyük halkın ini tek bir ümmet olarak görmek istiyoruz. Din, mezhep, ırk ayırım yapmaksızın, çeşitlilik olabilir ama aramızdaki mezhep savaşlarını, etnik çatışmaları kabul etmiyoruz. Tek millet, tek ümmetiz. Bu tek yoldur.
Filistin bütün güçleri ile birleşip, bütün Filistin halkının referanslarını gözetsin.
Önce kurtuluş, sonra devlet gelir. Gerçek devlet kurtuluşun meyvesidir. Filistin devletine alternatif yoktur.

BUGÜN İZZET VE ZAFERİN ELDE EDİLDİĞİ GÜNDÜR

Gazze'nin Başbakanı İsmail Haniyye Hamas'ın 25. Kuruluş Yıldönemü kutlamalarında bir konuşma yaptı. 'Fasıkları kahredip muzlumlara yardım eden Allah'a hamd olsun diyerek konuşmasına başlayan Haniyye, Ey cihat topraklarında nöbet bekleyen halkım, Bu günü görmek için uzaklardan gelen ey Gazzeli. Bugün izzet, şeref ve zaferin elde edildiği bir gündür. Bu topluluk ne yüce bir topluluktur' dedi. Bu zaferin kökeni geçmişe dayandığını söyleyen Haniyye, zaferin tüm direniş gruplarına ait olduğunu söyledi.tamamı tek bir halktır. Geleceği de kaderi de savaşı da birdir.
Arap ve İslam ümmetinin birliğinden bahsediyorum. Gazze'deki Filistin halkının tümü, bütün Arap alem

DEV KASSAM ROKETİ

Gazze’de bugün başlayan gösterinin yer alacağı alanda dev bir Kassam roketi maketi de yer alıyor. Kassam roketi, Hamas mensuplarının İsrail üzerine ateşlediği el yapımı bombalar olarak biliniyor. İsrail ve Hamas arasında geçtiğimiz ay yaşanan ve Mısır’ın arabuluculuğu ile sonlanan sekiz günlük çatışmada, 170 Filistinli ve 6 İsrailli hayatını kaybetmişti. Hamas lideri Meşal, dün Mısır’ın Refah kapısından giriş yaparak geldiği Gazze’de büyük bir coşkuyla karşılanmıştı. Meşal, Gazze’ye gelişini ‘üçüncü doğumu’ olarak ifade etti. Meşal, 1956 yılında dünyaya gelişini ilk doğumu, 1997’de İsrail’in suikastından kurtulmasını ise ikinci doğumu olarak nitelendirdi. Hamas lideri, Ürdün’de yaşadığı yıllarda, İsrail ajanları tarafından zehirlenmiş, Kral Hüseyin’in talep ettiği panzehiri kullanmasının ardından hayata dönmüştü.
aykut.xrs
winatom
winatom